top of page

Knihovna pomáhá / Бібліотека допомагає

Aktualizováno: 8. 4. 2022I broumovská knihovna pomáhá uprchlíkům z Ukrajiny. Knihovnu využívají lidé, kteří si drží práci na dálku ve svém domově a potřebují pro její vykonávání připojení k internetu a klidné místo.

Díky WI-FI připojení mohou pracovat ve studovně knihovny bez toho, aby rušili či omezovali ostatní uživatele knihovny.

Kromě toho v knihovně nacházejí útočiště i děti, které nemají nárok na družinu, a potřebují někde čekat na rodiče, kteří jsou v zaměstnání.

Začínají se nám v knihovně hlásit i zájemci o půjčování knih. Jedná se o knihy psané rusky, nebo knihy dvojjazyčné česko-ruské vhodné pro učení se češtiny. V našem fondu jich máme opravdu málo. Pokud máte doma rusky psané knihy, které nepotřebujete - darujte je do broumovské knihovny.

Uprchlíkům z Ukrajiny nabízíme registraci do knihovny zdarma, stačí k tomu jakýkoliv doklad (př. pas či vízum). S registrací získáte připojení k WIFI v celé knihovně, přístup k počítačům s internetem, možnost tisku a kopírování důležitých dokumentů. Tisk dokumentů je zpoplatněn.

Біженцям з України ми пропонуємо БЕЗПЛАТНУ реєстрацію у бібліотеці, для реєстрації достатньо будь-якого документа, наприклад, паспорта чи спеціальної візи. Завдяки реєстрації ви отримаєте: підключення до WI-FI на всій території бібліотеки, доступ до комп᾽ютерів з інтернетом, видрук та ксерокопіювання важливих документів. Друк документів оплачується в чеських кронах.


Mатеріалів, ми рекомендуємо: https://ukrajina.knihovny.cz/materialyua.html

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page