Zůstáváme s Vámi on-line!

Nemáte co číst, rádi byste dohnali povinnou četbu nebo sháníte studijní materiály, potřebujete zabavit děti nebo jim efektivně zpříjemnit dlouhé chvíle doma?

Máme pro Vás pár zajímavých tipů, cest a způsobů, i když jsou knihovny zavřené :-). Využijte a vyzkoušejte zajímavé možnosti!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Knihovna je z důvodu nařízení nouzového stavu vládou České republiky od pátku 13. března 2020 uzavřená.

Vzhledem k tomu, že ochranná opatření reagující na aktuální vývoj situace měla rychlý spád, neměli jste jako čtenáři prostor se na tuto mimořádnou skutečnost připravit a zásobit se větším množstvím knih „na horší časy“.

Výpůjčky = knihy, které máte aktuálně doma, Vám budou automaticky prodlouženy, nemusíte se obávat sankcí a pokut za pozdní vrácení. Naplánované kulturní a vzdělávací akce jsou zrušeny, o náhradních termínech Vás budeme informovat. Některé úkony můžete sami realizovat přes Vaše čtenářské konto.

Co se týče půjčování klasických papírových knih, máme svázané ruce a jsme v tomto směru bezmocní. Ale nějaké cesty a způsoby, jak se dostat k literatuře i přes zavřené dveře knihoven existují!

• e-knihy z našeho on-line katalogu (Registrovaní čtenáři si mohou stáhnout 2 e-knihy za měsíc. Jak na to, si můžete nastudovat v podrobném video návodu.);

• nejen povinnou četbu naleznete na databazeknih.cz (e-knihy ke stažení ZDARMA);

• část povinné četby můžete stáhnout také na stránkách Ústavu pro českou literaturu AV ČR;

• pokud potřebujete zabavit děti, koukněte na Booko (více jak 100 dětských knížek mimořádně na měsíc ZDARMA);

• KnihovnyPROTIviru (podrobný webový průvodce ZDARMA přístupných elektronických zdrojů, ve kterém můžete přehledně vyhledávat podle věkových kategorií);

• dáváte-li přednost audioknihám, mrkněte ZDE;

• materiály ZDARMA poskytlo také nakladatelství Fraus;

• zpříjemnit dětem učení češtiny můžete prostřednictvím portálu Včelka;

• pedagogové mohou využít volně přístupné materiály Úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost;

• a další nové tipy průběžně sledujte (viz aktuální informace na FB)

Je nám jasné, že elektronické knihy nejsou pro každého a mnohým z Vás klasickou papírovou knihu nenahradí. Na druhou stranu věříme, že některé skupiny uživatelů knihovny elektronické varianty knih využijí a poslouží jim nejen ke studiu, ale i trávení volného času.

152 zobrazení0 komentář