top of page

út 13. 6.

|

Broumov

3D výstava "Moje velké přání pro místo, kde žiju..."

Výtvarné práce z výzvy "Moje velké přání pro místo, kde žiju..." ve virtuálních brýlích.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
3D výstava "Moje velké přání pro místo, kde žiju..."
3D výstava "Moje velké přání pro místo, kde žiju..."

Čas a místo

13. 6. 2023 19:00 – 14. 6. 2023 19:00

Broumov, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov, Česko

O události

Město Broumov je finalistou soutěže Evropské hlavní město kultury 2028, a tak přináší kulturu i těm, kterým patří budoucnost – dětem a mladým. Na začátku roku Broumov 2028 vyhlásil kreativní výzvu na téma Moje velké přání pro místo, kde žiju.

  • Hledali jsme kolektivy dětí a mladých lidí, které společně vytvoří dílo jakéhokoliv charakteru (sochu, animaci, film, koláž...). Výzva se konala pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a přihlásilo se do ní více jak 50 děl z Královéhradeckého kraje a polských okresů Wałbrzych a Kłodzko.
  • Díla jsme převedli do 3D reality a ve virtuálních brýlích si je budete moct prohlédnout od 2. do 30. června na 7 místech v regionu – v Knihovně města Hradec Králové, v Městské knihovně Náchodě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, v polské Nowe Rudě a v Městské knihovně v Broumově.
  • Na Den dětí - ve čtvrtek 1. 6. 2023 ve 13:00 - výstavu zahájíme v dětském oddělení Městské knihovny v Broumově. Vyzkoušet si virtuální brýle a prohlédnout výstavu můžete do 30. 6. 2023 v dětském oddělení, vždy v otevírací době knihovny.
  • Uvidíte díla celkem 57 kolektivů z českých a polských škol a volnočasových institucí.

Výstava bude ke zhlédnutí od 1. do 30. června v otevírací době dětského oddělení Městské knihovny v Broumově. Školní kolektivy si mohou rezervovat termím i na dopoledne (e-mail jenkova@knihovnabroumov.net).

Sdílet událost

bottom of page