Vše, co potřebujete vědět o využití služeb knihovny

Městská knihovna v Broumově poskytuje služby všem obyvatelům Broumova a okolí. Informace o aktualitách a novinkách v knihovně získáte prostřednictvím webu knihovny nebo FB knihovny.

Návštěvy kulturních akcí, doplňkové služby jako je kopírování, skenování a další, můžete v knihovně využít bez registrace . Pokud si budete chtít vypůjčit knihy, budete se muset zaregistrovat. Rozdíl mezi poskytování služeb pro registrované a neregistrované uživatele najdete na infografice níže.

Jak získat čtenářský průkaz

Čtenářský průkaz obdržíte na počkání. Čtenářský průkaz je aktivní půl roku, poté je nutné zaplacením registračního poplatku opět registraci obnovit. Ceny registrace najdete v ceníku knihovny.

Pro online komunikaci s vámi, jako je například zasílání informačních emailů o končící výpůjční lhůtě, zasílání upomínacích dopisů nebo informace o připravené rezervované knize budeme potřebovat váš email či číslo telefonu. Je na vás, zda nám údaje poskytnete. Jinak s vámi budeme komunikovat prostřednictvím České pošty. Žádné osobní údaje neposkytujeme třetím osobám.

Jak si půjčit knihu

S výběrem knih či orientaci v knihovně vám rádi pomohou naši knihovníci.

Výpůjční lhůta: knihy, cd, zvukové knihy půjčujeme na 30 dnů, pokud nejsou rezervované dalším čtenářem, je možné jejich výpůjčku prodloužit. Výpůjčky si můžete prodloužit přes své čtenářské konto, telefonem či osobně v knihovně.

Čtenářské konto

Čtenářské konto  se vám aktivuje s registrací v knihovně.  Z pohodlí domova tak můžete prostřednictvím konta knihy objednávat, rezervovat, prodlužovat výpůjčky. Do svého čtenářského konta či do online katalogu můžete vstoupit prostřednictvím odkazu na webových stránkách knihovny www.knihovnabroumov.net.  Ve svém účtu vidíte, kdy máte výpůjčky vrátit, zda nám něco nedlužíte, zda máte zaplacenou registraci. Výpůjčky neprodloužíte, pokud máte registraci propadlou.

On-line katalog

On-line katalog je katalog (seznam) všech knih, časopisů, článků, které máme v knihovně. Můžete zde vyhledávat podle názvu, autora či tématu. Pokud jste registrováni v knihovně, můžete tituly rezervovat. Vstoupit do katalogu můžete prostřednictvím odkazu na webových stránkách knihovny.

Objednávka a rezervace dokumentů

Pokud naleznete v online katalogu titul, který si chcete vypůjčit a je volný (k dispozici), můžete si ho objednat prostřednictvím čtenářského konta – my vám ho vyhledáme a pošleme SMS, že je k dispozici k vypůjčení. Pokud je vámi žádaný titul vypůjčený, můžete si jej rezervovat. Po jeho vrácení do knihovny, vám zašleme SMS, že je pro vás připravený k vyzvednutí. Služba je zpoplatněna 8 Kč za rezervaci knihy.

 

Meziknihovní výpůjční služba

Pokud nenaleznete požadovaný titul v naší knihovně, nezoufejte. Můžeme vám knihy či kopie článků z novin a časopisů zajistit z jiných knihoven. Služba je zpoplatněna částkou 20,- Kč plus poplatek za případné kopírování. Stejně tak jsme schopni objednat dokumenty i ze zahraničí. Zde je poplatek za výpůjčku 200,- Kč. Výpůjčka je na 30 dnů, o možnosti prodloužení se včas informujte na oddělení pro dospělé.

 

Internet a práce na počítači

V knihovně jsou k dispozici počítače s připojením na Internet, případně k práci ve Wordu, Excelu a dalších programech. Registrovaní klienti mají k dispozici PC a Internet zdarma.

 

Tisk, kopírování, scanování

V knihovně je k dispozici tiskárna se scannerem a laminovačka.

Poskytujeme černobílý i barevný tisk ve formátu A4, A3. Kopírování barevné až do formátu A3, skenování dokumentů, balení knih, laminování do formátu A4. Služby jsou zpoplatněny dle ceníku knihovny.

Odběr novinek

Pokud chcete být informováni o aktuálních knižních novinkách v knihovně, požádejte o to při výpůjčním pultu nebo nám pošlete svůj požadavek prostřednictvím formuláře na webu knihovny (úplně dolu).

Běžná půjčovní doba v knihovně:
Kontakt:
Napište nám:

Pozor, prázdninová výpůjční doba je zveřejněná v úvodu stránek.

Půjčovna v oddělení
pro dospělé:


PO  8:00 - 17:00 


ÚT  8:00 - 18:00


ST  8:00 - 17:00

ČT  8:00 - 17:00

 

 zavřenoSO 8:30 - 10:30

NE zavřeno

Půjčovna v oddělení
pro děti:


PO  12:30-17:00


ÚT  přes dospělé oddělení


ST  12:30-17:00

ČT  přes dospělé oddělení

 

  12:30-15:30SO zavřeno

NE zavřeno

Městská knihovna v Broumově

Mírové náměstí 52
550 01 Broumov 1

Vedoucí:

Mgr. Marta Lelková

Telefon:

pevná linka: 491 523 719 (půjčovna)

pevná linka: 491 523 733 (kancelář)

E-mail:

pujcovna@knihovnabroumov.net

(půjčovna pro dospělé)

deti-pujcovna@knihovnabroumov.net (půjčovna pro děti)

vedouci@knihovnabroumov.net (kancelář vedoucího)

Web: www.knihovnabroumov.net

Napište nám:
  • Městská knihovna v Broumově
  • Městská knihovna v Broumově

© 2017 - 2020 Městská knihovna v Broumově. Proudly created with  Wix.com / by Marta Lelková