st 27. 5.

Hledá se Ámos - půjčovací set

V letošním roce uplyne 350 let od úmrtí "učitele národů" - Jana Amose Komenského. Připomeňte si ho s námi prostřednictvím dobrodružné hry.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Hledá se Ámos - půjčovací set

Čas a místo

27. 5. 2020 8:00 – 30. 6. 2020 17:00

O události

Půjčovací set je určen pro učitele 1. stupně ZŠ ke zpestření výuky a přiblížení osobnosti Jana Amose Komenského.

Půjčovací set obsahuje:

• zalaminovaný materiál k 5ti soutěžním stanovištím (zmenšený panel výstavy Komenský Timeline + z druhé strany tematicky ladící ilustrace z knížky a samozřejmě soutěžní otázka / úkol)
  • 3x knížka:
  1. SEIFERTOVÁ, Lucie. Pohádka o Janu Amosu Komenském
  2. NESNÍDAL, Dalibor. Vola bys přes všechen svět vodil...
  3. Výbor z Komenského ORBIS PICTUS
  • návod a tipy jak se setem pracovat
  • vše v originální látkové tašce

Pravidla půjčování:

• na základě vyplněného online formuláře (zvolíte si datum v rozmezí 27. května - 30. června)
  • výpůjční doba 1 den (popřípadě podle domluvy)
  • předání a vrácení setu dle individuální domluvy

Jak se setem pracovat:

Osobnost a život Komenského si před samotnou hrou můžete připomenout prostřednictvím krátkých videí či komiksem:

• Úkoly / otázky mohou děti plnit ve skupinkách, samostatně nebo je můžete projít společně. Odpovědi na otázky děti získají přečtením krátkých textů na zalaminovaných materiálech (popřípadě mohou prolistovat knihu - zejména u stanoviště 3).
  • Jednotlivá stanoviště lze rozmístit po třídě nebo pokud by se uvolnila nařízení i venku (původně jsem soutěž chtěla umístit do klášterní zahrady).
  • Knížky lze připřadit k jednotlivým stanovištím nebo si je děti mohou prohlížet před / po plnění úkolů.