top of page

pá 01. 3.

|

Broumov 1

Knižní kvíz - BŘEZEN

Knižní kvíz každý měsíc opráší Vaše znalosti z oblasti literárních děl a spisovatelů.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Knižní kvíz - BŘEZEN
Knižní kvíz - BŘEZEN

Čas a místo

01. 3. 2024 8:00 – 31. 3. 2024 17:00

Broumov 1, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov-Broumov 1, Česko

O události

Ve svých životech každý „hrajeme“ různé role. Role čtenáře se však týká každého z nás, ať se nám to líbí nebo ne. V knihovnách se snažíme podporovat čtenářskou gramotnost a čtenářské návyky již od nejútlejšího dětského věku. Proto i letošní ročník celostátní akce Březen měsíc čtenářů nese motto „S knížkou do života – životem s knihou.“

Pro březnový knižní kvíz se tedy přímo nabízí vrátit se zpět do dětských let. K okamžikům, kdy nám rodiče či prarodiče předčítali. Na chvíle s knížkami, které stály na začátku našeho čtenářství a dodnes na ně s nostalgií vzpomínáme.

V březnu vás u každé ze šesti ukázek čekají hned dva úkoly, tedy celkem 12 otázek. Napovědět mohou tentokrát i obrázky, protože u dětských knížek jsou ilustrace nepostradatelné. Jména hlavních hrdinů jsou v úryvcích přepsána zástupnými podstatnými jmény (velká tiskacími písmena), aby kvíz nebyl tak jednoduchý. Pokud si nebudete jisti, přijďte si knížky prolistovat do knihovny – jsou po celý březen připravené k nahlédnutí v oddělení pro dospělé.

Do slosování o knižní odměnu postoupí všichni soutěžící, kteří správně odpovědí alespoň na osm otázek (z celkového počtu 12).

Vzhůru do dětských let!

1. - 31. března 2024 - více informací ZDE

Sdílet událost

bottom of page