top of page

po 22. 4.

|

Broumov 1

Literární café: Anna Melikova / Sára Zeithammerová

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s dubnovými rezidentkami klášterního Literárního domku.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Literární café: Anna Melikova / Sára Zeithammerová
Literární café: Anna Melikova / Sára Zeithammerová

Čas a místo

22. 4. 2024 17:30 – 18:30

Broumov 1, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov-Broumov 1, Česko

O události

Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

Anna Melikova (*1984, Ukrajina) - vystudovala německý jazyk a literaturu v Kyjevě. Od roku 2017 žije v Berlíně. Její prozaické texty vyšly v mnoha časopisech a antologiích v různých jazycích. K jejím nejvýznamnějším dílům patří scénář, který napsala k filmu Grand Jeté (režie: Isabelle Stever, premiéra Berlinale 2022). Je rovněž členkou výběrové komise sekce Panorama filmového festivalu Berlinale. S německo-ukrajinským filmovým projektem Der weibliche Körper meines Geliebten (Ženské tělo mého milence) získala na Berlinale Talents 2023 cenu Kompagnon Fellowship Award. Její románový debut Ich ertrinke in einem fliehenden See (Topím se v prchajícím jezeru) vyjde v nakladatelství Matthes & Seitz v roce 2024.

Sára Zeithammerová (*1997) - narodila se ve Spojených státech amerických, ale většinu života strávila v Praze. Vystudovala obor angličtina a španělština pro mezikulturní komunikaci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Jako scenáristka se podílela na seriálu České televize TBH a filmu Hana. Jejím prvním autorským projektem je seriál Pět let, který tematizuje obvinění ze znásilnění. Krom scenáristiky se věnuje i próze. V roce 2022 jí vyšla prozaická prvotina Stehy, nyní připravuje svou druhou knihu s názvem Svatá.

Setkání bude tlumočeno. Vstup zdarma

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve spolupráci s Českým literárním centrem, Goethe-Institutem a Městskou knihovnou v Broumově.

Sdílet událost

bottom of page