top of page

út 19. 4.

|

Broumov

Literární café: Karel Veselý, Hana Hadas

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Literární café: Karel Veselý, Hana Hadas
Literární café: Karel Veselý, Hana Hadas

Čas a místo

19. 4. 2022 17:30 – 18:30

Broumov, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov, Česko

O události

Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

Karel Veselý - hudební publicista a spisovatel. Spolupracuje s portály A2LARM, Aktuálně.cz, časopisem Full Moon nebo stanicí ČRo-Radio Wave. Napsal publicistické knihy Hudba ohně (2010), Planeta Nippon (2017), Všechny kočky jsou šedé (2020) a romány Bomba Funk (2017) a Kov (2022). Během rezidenčního pobytu v Broumově pracuje na knize mapující dějiny euforie a lásky v populární hudbě posledních šedesáti let.

Hana Hadas - se narodila v roce 1972 v Uherském Hradišti a vyrostla v bývalém Československu a v Rakousku. Studovala slavistiku a dějiny umění v Mnichově a od roku 2001 se věnuje překládání a tlumočení ve svobodném povolání. Hana Hadas mimo jiné vyučovala český jazyk na Univerzitě Ludwiga Maxmiliana v Mnichově a vedla kurzy literárního překladu. V současné době vyučuje češtinu na Münchner Volkshochschule a věnuje se uměleckému vzdělávání. Kromě současné prózy překládá Hana Hadas z češtiny do němčiny také vědecké texty a filmové scénáře. Mezi její nejnovější práce se řadí Ostrovy od Dory Kaprálové (2021), Anežka od Viktorie Hanišové (2019) a sbírky Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel básnířky Sylvy Fischerové (2018) či scénář k filmu Agnes (2020) v režii Dagmar Knöpfel.

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci s Českým literárním centrem, Goethe-Institutem a Městskou knihovnou v Broumově.

Sdílet událost

bottom of page