top of page

út 19. 10.

|

Broumov

Literární café: Ladislav ŠERÝ

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Literární café: Ladislav ŠERÝ
Literární café: Ladislav ŠERÝ

Čas a místo

19. 10. 2021 17:30 – 19:00

Broumov, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov, Česko

O události

Setkání uvede Šárka Rambousková a svá díla během besedy a autorského čtení představí:

Ladislav Šerý - vystudoval češtinu a francouzštinu na filozofické fakultě UK v Praze, do roku 1990 pracoval v kotelnách smíchovských činžáků, poté deset let přednášel moderní francouzskou literaturu, dva roky tlumočil při rekonstrukci českého velvyslanectví v Paříži, třináct let působil na FAMU a od roku 2018 se stará o vědu a výzkum v Památníku národního písemnictví. Překládal Artauda, Bataille, Daumala, Queneaua, Geneta, Camuse, Mandiarguese a jiné. Vydal: První knížka o tom, že řád je chaos a že potřebujem světlo a nedovedem žít ve tmě a že každýmu obsahu se vnutí nějaká forma a že moc je všude a nikde a že i ta blbá svoboda je jenom jako a že ještě nenastala ta pravá dekolonizace a že i to umění je jeden velkej mýtus (DharmaGaia, 1997), Laserová romance (Analogon, 2005), Laserová romance 2 (Fra, 2008), Laserová romance 3 (Fra, 2009), Nikdy nebylo líp (Fra, 2016, nominace Magnesia Litera za prózu).

Během rezidenčního pobytu v Broumově bude pracovat na finální verzi sbírky básnických textů, která vyjde v roce 2021 v nakladatelství Fra pod názvem Smrt voní dálkou.

Vstup zdarma.

Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci s Českým literárním centrem a Městskou knihovnou v Broumově

Sdílet událost

bottom of page