út 19. 3.

Broumov 1

Literární café: Rufina Bazlova / Vesna Evans

Neformální setkání s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domečku.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Literární café: Rufina Bazlova / Vesna Evans

Čas a místo

19. 3. 2024 17:30 – 18:30

Broumov 1, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov-Broumov 1, Česko

O události

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s březnovými rezidentkami klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková a svou tvorbu představí:

Rufina Bazlova (*1990) – běloruská umělkyně sídlící v Praze. Vystudovala ilustraci na FDU Ladislava Sutnara v Plzni a scénografii na KALD, DAMU. Věnuje se ilustraci, autorským knihám, výrobě loutek, scénografii a performance. Bazlova získala mezinárodní popularitu za svou sérii „Historie Běloruské Vyzhyvanky“, která pomocí tradičního média lidového vyšívání zobrazuje protesty a události okolo voleb v Bělorusku. Umělkyně je také známá jako autorka plně vyšívaného komiksu „Ženokol“, který zkoumá téma feminismu přítomného v lidových tradicích.

Vesna Evans (*1982) – prozaička. V Praze žila od roku 1993, kde v roce 2009 debutovala sbírkou povídek „Ani ve snu“. Stejného roku vyšla i její povídka „Ze strachu“ v povídkové antologii nakladatelství Listen. V roce 2012 vydala novelu „Idioti 21. století“. Od roku 2014 žije v Norsku, kde je členem Norské spisovatelské unie a Norského spisovatelského centra. Má české a chorvatské občanství, v Praze vystudovala tvůrčí psaní na Soukromé vysoké škole Josefa Škvoreckého a píše česky.

Městská knihovna v Broumově - oddělení pro děti Úterý 19. března 2024 od 17:30 Vstup zdarma

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum ve spolupráci s Českým literárním centrem a Městskou knihovnou v Broumově.