út 23. 1.

Broumov 1

Literární café: Věra Klásková / Michala Marková

Neformální setkání s aktuálními rezidenty Literárního domku.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Literární café: Věra Klásková / Michala Marková

Čas a místo

23. 1. 2024 17:30 – 19:00

Broumov 1, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov-Broumov 1, Česko

O události

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve spolupráci s Městskou knihovnou v Broumově a Obcí překladatelů srdečně zvou na neformální povídání s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková.

Věra Klásková (* 1970) – literární překladatelka a zpěvačka. Na kontě má více než sto třicet vydaných překladů, pracuje pro přední česká nakladatelství. Zaměřuje se zejména na beletrii, duchovní a populárněvědnou literaturu. Překládá díla klasických anglosaských autorů jako je William Saroyan, Martin Amis, John Katzenbach, Dan Millman a další. Svou hudební kariéru zasvětila především irské tradiční hudbě a je považována za přední českou interpretku irských balad.

Michala Marková (* 1974) – česká překladatelka, která překládá z angličtiny a francouzštiny. V roce 2003 získala v rámci Ceny Josefa Jungmanna tvůrčí cenu za překlad knihy Dáma, která měla ráda čisté záchodky od J. P. Donleavyho. V roce 2007 byla nominována na stejnou cenu za překlad knihy Marka Haddona Problémové partie.

Městská knihovna v Broumově - oddělení pro děti

Vstupné zdarma