top of page

út 25. 1.

|

Broumov

Literární café: Vlasta DUFKOVÁ, Magdalena ŠTULCOVÁ

Srdečně zveme na neformální posezení v Městské knihovně v Broumově s aktuálními rezidenty klášterního Literárního domku.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Literární café: Vlasta DUFKOVÁ, Magdalena ŠTULCOVÁ
Literární café: Vlasta DUFKOVÁ, Magdalena ŠTULCOVÁ

Čas a místo

25. 1. 2022 17:30 – 19:00

Broumov, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov, Česko

O události

Svou tvorbu na setkání představí:

Vlasta Dufková - překladatelka z francouzštiny a portugalštiny, básnířka. Dlouhá léta pracovala jako redaktorka v nakladatelství Odeon, Mladá fronta a Paseka. Je autorkou básnické sbírky Čistec (1998) a prózy Bílé na bílém / Supinum (2000). V roce 2009 obdržela za svůj překlad knihy Burití od brazilského spisovatele Joao Guimaraes Rosa Cenu Josefa Jungmanna za nejlepší překlad zahraničního literárního díla do češtiny.

Magdalena Štulcová - překladatelka z němčiny a dramaturgyně. Věnuje se zejména moderní beletrii a non fiction. K nejzajímavějším autorům, jejichž knihy často jako první zprostředkovala českým čtenářům, patří např. Josef Winkler, Zoë Jenny, Ralph Dutli nebo Max Frisch. V roce 2011 jí byla za překlad Josefa Winklera udělena rakouská Překladatelská prémie. Za překlad knihy Poslední cesta Chaima Soutina získala v roce 2017 Tvůrčí ocenění Obce překladatelů a v roce 2018 jí bylo uděleno Uznání Dilia za celoživotní činnost.

Vstup zdarma

Pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Broumov ve spolupráci s Českou obcí překladatelů a Městskou knihovnou v Broumově.

Sdílet událost

bottom of page