pá 19. 4.

19. 4. 2024 17:00 – 19:00

Broumov 1, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov-Broumov 1, Česko

O události

V předvečer třetího ročníku Svatojiřské pouti Vás zveme na sousedské posezení s Hannelore Erber a Dagmar Heeg.

Hannelore Erber je broumovská Němka, která v dětském věku nuceně opustila svůj domov v Šonově. Je dlouholetou členkou Heimatkreis Braunau a duší krajanského muzea ve Forchheimu, o které dodnes pečuje.

Dagmar Heeg je překladatelka knih o Broumovsku. Je aktivní členkou Obce překladatelů a neúnavnou propagátorkou Česko-německých vztahů.

Obě se spolu rády čas od času sejdou a u kávy si přátelsky povídají třeba o krajanském muzeu, vztahu k domovu nebo broumovském nářečí. Přidejte se k nim a podpořte tak dobré sousedské vztahy napříč generacemi i státními hranicemi.

Setkání bude moderované a tlumočené do českého jazyka.

Městská knihovna v Broumově - oddělení pro děti Pátek 19. dubna 2024 od 17:00 hodin

Vstupné dobrovolné