čt 04. 4.

Broumov 1

Tajemství broumovské klášterní knihovny

Konventní knihovna benediktinského kláštera v Broumově je v mnoha ohledech skvostem. Představuje cenné kulturní dědictví.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události
Tajemství broumovské klášterní knihovny

Čas a místo

04. 4. 2024 17:00 – 18:30

Broumov 1, Mírové nám. 52, 550 01 Broumov-Broumov 1, Česko

O události

Přednáší: dr. Martina Bolom-Kotari a dr. Jindřich Kolda, Katedra pomocných věd historických a archivnictví, Filozofická fakulta Univerzity H. Králové

Kdy a za jakých okolností knihovna vznikla? Jaká nejvzácnější kniha se v ní nacházela? Co prozrazuje její unikátní výzdoba? Jaké knihy najdeme v knihovně dnes? Na tyto a řadu dalších otázek se pokusí odpovědět dva historikové a odborníci z Univerzity Hradec Králové, Martina Bolom-Kotari a Jindřich Kolda. V rámci projektu Brána moudrosti otevřená, který probíhal v letech 2016 až 2020, detailně zkoumali vše, co s knihovnou souvisí. Její výzdobu, vybavení, jednotlivé knihy, ale i to, jaké je v knihovně klima a zda se zde knihám dobře daří. Přijďte si poslechnout poutavou přednášku, zhlédnout krátké video o knihovně a třeba se zeptat na to, co zajímá právě Vás.

Čtvrtek 4. dubna 2024 od 17:00 hodin v dětském oddělení

Vstupné dobrovolné