Knihovnické QR toulky

Podrobné informace ke hře budou zveřejněny v pondělí 1. března 2021.

Již několik let je březen oslavován jako měsíc čtenářů. V knihovnách byl tento měsíc ve znamení velkého množství akcí a aktivit na podporu četby a čtenářství, setkávání se spisovateli atd. Ani letos na Vás - naše čtenáře - nechceme zapomenout, byť do knihovny pozvání bohužel nabídnout nemůžeme.

Připravili jsme venkovní hru/procházku s názvem Knihovnické QR toulky. Jak už z názvu vyplývá, nezbytnou pomůckou ke hře je chytrý telefon s aplikací na čtení QR kódů. Na vybraných místech jsou umístěné QR kódy (varianta pro děti i dospělé), po jejichž načtení se Vám zobrazí úryvek z knihy. Tři stanoviště ve městě jsou pouze pro děti, pět vzdálenějších je pro celou rodinu.

Je na Vás, v jakém pořadí či počtu místa navštívíte. Tam, kde jsou QR kódy v dětské i dospělácké variantě, počítejte s rodinnou vycházkou kolem 1-2 hodin a také s trochou zašpinění (polní cesty, tající sníh, bláto...). Odměnou Vám budou nejen netradiční pohledy na Broumov z různých stran, ale také úryvek z knížky v cíli. QR kódy budou v terénu umístěny v termínu 1. - 31. března. Pokud byste v daném místě kód nenašli, ozvěte se abychom to napravili (může se stát, že si ho někdo odnese jako suvenýr). Místa opouštějte v takovém stavu, v jakém byli při Vašem příchodu (ať se jimi mohou potěšit i ti, kteří přijdou po Vás).

Udělá nám radost, když se s námi podělíte o zážitky ze hry/procházky (fotografie, zážitky, ilustrace...) - jenkova@knihovnabroumov.net .

36 zobrazení0 komentář