Městská knihovna v Broumově se zapojila do grantové výzvy "Máme rádi Broumovsko 2023"

Anotace projektu:

V roce 2022 vyšla v nakladatelství WO-MEN kniha Toho dna se dotýkám už málo, která přináší životní příběhy lidí s poruchami příjmu potravy (PPP), kteří se ze své nemoci zotavili nebo zotavují. Příběhy se netýkají jenom mladých žen, ale i těch starších nebo mužů. Čtení je to mrazivé, ale nadějné; autorka knihy má sama zkušenosti s PPP a možná i proto přistupuje k příběhu i tématu citlivě, neschematicky a respondenty a respondentky vyzívá k vyprávění jejich životního příběhu od narození až po současnost.

V projektu „PPP: prevence, porozumění, pomoc“ chceme ve spolupráci s autorským týmem publikace (autorka, terapeutka, ilustrátorka), Gymnáziem Broumov a Městskou knihovnou v Broumově knihu a téma kreativním způsobem představit a to hned několikerým způsobem – např. beseda s autorkou, tvůrčí workshop s ilustrátorkou, mezigenerační diskuse s terapeutkou.

Odkaz na rozhovor s autorkou knihy "Toho dna se dotýkám už málo".

Jestli vás projekt zaujal, dejte mu svůj hlas.