top of page

Slavnostní otevření "CAFÉ LITERA" v broumovské knihovně

Broumovská knihovna slavnostně otevřela literární kavárnu, která dostala jméno „CAFÉ LITERA“. K přestřižení pásky došlo 28. června 2024 za účastí pozvaných hostů i množství dalších návštěvníků, kteří se na tyto prostory dlouho těšili.

O hudební doprovod se postarali členové broumovské kapely PEUS - Jiří Šála, Petr Vejrosta a Eva Kroupová. Do programu poutavým povídáním přispěl i novinář a publicista Petr Voldán, který je milovníkem kávy, kaváren a má velkou zálibu ve sbírání kávových šálků s příběhem.


Práce na vybavení prostor Literární kavárny probíhaly celé první pololetí roku 2024. Za designem literární kavárny stojí broumovská architektka Jana Ticháčková, o logo se postaral broumovský grafik Jan Flígr. Sedací nábytek dodala firma POLSTRIN DESIGN, s.r.o., která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele nábytku do literární kavárny. O vybavení designovou kávovou stanicí se postarala firma Dallmayr, která nám bude dodávat kávu a čaj do kavárny.


V broumovské knihovně tak vzniknul příjemný prostor, který bude sloužit k realizaci ČR/PL projektových aktivit (výstavy, autorská čtení, dílničky, večery poezie, …), ale zároveň to bude čítárna časopisů, koutek s poezií i místo k setkávání u šálku dobré kávy. Kavárnu může využívat kdokoliv, registrace v knihovně není podmínkou.

Záleželo nám na tom, aby v knihovně našli hezké místo k posezení i naši dospělí uživatelé a myslím, že se nám to povedlo. Prostor je vybaven pohodlným sedacím nábytkem, k dispozici je kávovar s kvalitní kávou i čajem a nechybí ani něco sladkého ke kávě. Přijďte se podívat, posedět a ochutnat. Provoz kavárny je „samoobslužný“, ale pomocná ruka personálu knihovny je vždy k dispozici. Literární kavárna bude přístupná vždy v otevírací době dospělého oddělení knihovny.CAFÉ LITERA mohla vzniknout díky projektu

Kultura bez hranic, reg.č. CZ.11.04.02/00/23_003/0000038, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Interreg Česko-Polsko 2021-2027.
42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page