The Europe Challenge 2024 - Buď udržitelný: Začni v knihovně!

Buď udržitelný: Začni v knihovně!

(2024)

Městská knihovna v Broumově bude jedním z partnerů mezinárodního projektu, který realizuje Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Projekt nese název "Buď udržitelný: Začni v knihovně" a byl vybrán v soutěži The Europe Challenge 2024, kterou každoročně pořádá Evropská kulturní nadace s podporou Fondazione Cariplo, The Scottish Library and Information Council a veřejným financováním prostřednictvím Arts Council England.

Do soutěže bylo letos vybráno 55 knihoven a komunit z 24 evropských zemí a Česká republika se soutěže účastní poprvé. Za celou Českou republiku se projektu účastní jediná knihovna a tou je Městská knihovna v Broumově.

Projekt bude probíhat od ledna do září 2024.

Cílem projektu je zlepšit povědomí o životním prostředí a udržitelných životních postupech.

Těšit se můžeme na kreativní workshopy a přednášky o udržitelném životě, které se budou týkat témat, jako je upcyklace, kompostování a biodiverzita.