top of page

Regionální summit v Miláně

Ve dnech 17. - 19. 3. 2024 v italském Miláně proběhl regionální summit projektu The Europe Challenge 2024. Zástupkyně Městské knihovny v Broumově a Vzdělávacího a kulturního centra Broumov se ho aktivně účastnily a získaly tak možnost představit 26 týmům z celé Evropy broumovský projekt "Be sustainable: start in library / Buď udržitelný: Začni v knihovně."

 

V nově zrekonstruovaných prostorách knihovny Biblioteca Calvairate zažily dva dny nabyté informacemi a workshopy s evropskými kapacitami z oblastí participace (DOKK1 Aarhus Library), storytellingu (Lwando Xaso) nebo design-thinkingu (Changency). Na počátku bylo účastnictvu kladeno na srdce, že „nejste jenom pasažéry, ale spolutvůrci celého projektu“ - toho se zástupkyně Broumova chytly a aktivně využívaly všechny formální i neformální příležitosti k tomu, aby o společném projektu mluvily a radily se spřízněnými lidmi z celé Evropy a pracovaly tak na jeho rozvoji. 

 

Kromě inspirativních myšlenek, praktických tipů a rad, si z Milána odvezly příjemný pocit, že je Broumov součástí evropského společenství, které se hlásí k hodnotám demokracie a solidarity, a ve kterém jsou knihovny vnímány jako bezpečná místa otevřená dialogu o budoucnosti!

bottom of page